taskukohane jätkusuutlikkus: müüt või tegelikkus?

Ajastul, mil keskkonnateadlikkus kogub hoogu, on ikka veel kinnistunud arusaam, et jätkusuutlikud tooted on alati kallimad kui tavatooted. Tegelikkuses on tänaseks toodete hinnad suuresti ühtlustunud ja kohati võib isegi jätkusuutlike toodete hulgast leida soodsamaid variante. Põhjuseks on inimeste suurenenud huvi eetiliselt toodetud ja kõrgema kvaliteediga toodete vastu. Hinnatakse head materjali, disaini, mugavust ja soovitakse, et toode kestaks.

Me KINDis oleme otsustanud oma valikkusse lisada ainult eetilised ja väga kvaliteetsed brändid: Stanley/Stella, Neutral, Native Spirite, Pure Waste, Vinga, Midocean jt.

Toome järgmisena välja mõned tegurid, mis mõjutavad jätkusuutlike meeskonnariiete hinda ja põhjendame, miks nendega tuleks otsuste tegemisel arvestada.

õmbluskvaliteet

Jätkusuutlike toodete õmblused on laitmatud ja vastupidavad! Kui keerad toote pahempidi, siis veendu, et õmblused oleksid sirged, tugevad ja vigadeta. Näiteks ebakvaliteetseks õmbluseks võib pidada rohkeid püstised niidiotsi ja lahtised õmbluseid. Tea, et ebakvaliteetsed õmblused lähevad juba esimese pesuga paigast ära ja näiteks poekott, mille sangad pole kinnitatud ristõmblusega on kergesti rebenevad. Rõhk vastupidavusel võib viia vähemate asenduste vajaduseni ja lõppkokkuvõttes väiksemate kuludeni aja jooksul.

toote lõige

Vaatad silmaga, et täiesti kena T-särk, aga kodus selga proovides tunned, et see pole kõige mugavam või istub seljas imelikult. Võib ka juhtuda, et tootele kirja pandud suurus ei vasta tegelikkusele. Kvaliteetsete brändide lõiked isuvad hästi seljas ja nende suurused on täpsed! Tihti eelistavad jätkusuutlikud brändid ajatuid lõikeid kiiresti mööduvate trendide asemel. Üleminek kestvatele stiilidele mitte ainult ei aita säästa, vaid aitab ka vähendada kiiresti muutuvate moesuundade tekitatavaid jäätmeid.

kanga kvaliteet

Kvaliteetset kangast on meeldiv katsuda ja silmaga vaadata. See on enamasti ühtlaselt värvitud, hoiab venitades hästi vormi ja kanga pind on kvaliteetselt viimistletud. Jätkusuutlike kangaste kvaliteet on märkimisväärselt paranenud tänu tootmisprotsesside edusammudele ja kasvavale nõudlusele. Selle tulemusena pakuvad paljud jätkusuutlikud brändid vastupidavaid, mugavaid ja hingavaid kangaid. Kuigi mõned materjalid võivad olla veidi kõrgema hinnaga, tasuvad nende vastupidavus ja keskkonnasõbralikkus end pikas perspektiivis ära.

tootmisprotsessid

Jätkusuutlikud tootmisviisid muutuvad üha laialdasemaks, kuna keskkonnateadlikud tarbijad nõuavad läbipaistvust ja eetilisi tavasid. Õiglased palgad, kohalik tootmine ja keskkonnasõbralikud protsessid muutuvad paljude jätkusuutlike brändide standardiks, aidates  kaasa ökoloogilise vastutusega toodete konkurentsivõimele. Kas teadsid, et Soome rõivabränd Pure Waste toodab osad enda riided Eestis?

toote elutsükkel

Keegi ei taha, et uus pusa peaks juba paari kuu pärast tee leidma prügikasti, sest krae on välja veninud või kangas muutunud topiliseks. Toote elutsükli mõistmine on oluline selle üldkulude hindamisel. Jätkusuutlikel toodetel on tavaliselt pikem kasutusiga, mis viib selleni, et neid pole vaja nii tihti välja vahetada. Hästi disainitud ja kvaliteetne riietusese ei lähe kunagi moest!

mõtle mõjule

Kasvav nõudlus jätkusuutlike toodete järele on võimas jõud, mis viib positiivsete muutusteni. Valides ökoloogiliselt sõbralikud tooded, saadame oma ostuga sõnumi ja julgustame ettevõtteid kohanema ja prioriseerima jätkusuutlikust. Me saame olla selle muutuse kiirendajaks!

Kokkuvõttes on arusaam, et jätkusuutlikud tooted on kallimad, vaikselt hääbumas. Eetilise kauba nõudluse kasv on viinud hindade ühtlustumiseni. Kuigi mõned esialgsed kuluerinevused võivad eksisteerida, teevad toodete vastupidavus ja positiivsed keskkonnamõjud jätkusuutlikud valikud targaks investeeringuks. Ettevõtted kohanevad muutuva olukorraga, ning kvaliteetsed eetilised tooted muutuvad kõigile üha ligipääsetavamaks, luues säravama tuleviku meile endile ja planeedile.