Üks asjaolu, mis iseloomustab rõivatrükikodade väljapanekut veebis ja poes on massiline valik, milles on kurnav ja sihitu orjenteeruda. Tõesti silme eest võtab kirjuks: vahetuvad brändid, tootevärvid, hinnad, kategooriad, kuid üldmulje jääb pigem samaks. Tekib tunne, et soovitakse valimatult pakkuda kõike, jättes valikute tegemise suuresti meie endi teha. 

Sarnase küsimusega seisime ka Kindi meeskonnaga silmitsi: milliseid tooteid võtta enda stuudio valikusse või oma meeskonnale igapäevaseks kandmiseks? 

Püüan välja tuua üldisemad riiete valiku tegemise lähtepunktid, millele tasub tähelepanu pöörata!

bränding riided (lühiajaline perspektiiv)

Bränding tooted, mis on mõeldud lühiajaliste sündmuste märgistamiseks või reklaamimiseks on samuti reaalne vajadus (konverentsid, laagrid, festivalid jt). 

Kogemus ütleb, et nende toodete valmistamiseks on kasutatud vähem ressurssi: materjali, tööaega või loomingulist tähelepanu. Näiteks nende materjalid on tihti õhemad, niidid õrnemad, õmblused vähem kvaliteetsed, kangad ja värvid sünteetilised, lõiked lihtsustatud. Tagajärjeks on vähem mugavust ja silmailu! 

Madalama kvaliteediga tooteid tarbitakse päris jõudsalt (n, turisti poed) ja isegi tuntud disainerite toodangu hulgast võib leida soodsama otsa toodeid. Põhjuseks võib olla soov teenida rohkem kasumit või lihtsalt märkimisväärselt parema valiku puudumine!

bränding riided (pikaajaline perspektiiv)

Ei tasu mõelda, et kvaliteetsemad bränding riided on kallid või ei õigusta ennast! Neid on samuti erineva hinna ja kvaliteediga, sõltuvalt erinevatest brändidest. Kuid kindlasti on premium tooted vastupidavamad ja mugavamad! Nende materjalid on tihti paksemad, õmblused korrektsemad ja tugevamad, värvid nahasõbralikumad või vastupidavamad pesus, lõiked mugavamad, tooted praktilisemad ja ka esteetilisemad. Näiteks lukud, kraed, varrukad ja riiete all ääred on korrektselt viimistletud. 

Kvaliteetseid bränding riideid valitakse tiimile igapäevaseks kandmiseks või spordimeeskonnale, kus rõivastel on tohutu koormus – vuti võistlused, matkamine või üldtreeningud. Tõesti hea spordiriie peab suutma ka venida, hingata ja taluma tirimist või hõõrdumist.

disainriided

Disainriided pakuvad silmailu ja emotsionaalset naudingut ning on heaks brändi- või eneseväljenduseks. Disianriided erinevad paljus ka premium toodetest, kuna nende lõiked on põnevamad, värvivalik rohke ja trendikas, materjali valik üsna rikas ja veel valmistatud vastutustundlikult. Stuudio Kind on võtnud enda valikusse mitmeid disainbrände, kelle tooted on valmistatud kas taaskasutatud polüestrist, orgaanilisest puuvillast või ka bambusest. Tasub ka teada, et lemmikuks kujunenud disainriie võib uue hooajaga välja vahetuda – muutuvad värvid, lõiked, kangad ja detailid.

Kui oled otsimas tööriideid, millega ennast tunda mõnusalt ja enesekindlalt nii vabal ajal kui ka tööl, siis on just kõneldud tooted sinu uueks lemmikuks.

ökoriided

Kvaliteedi mõttes võib ökoriiete seas leida kõigist kolmest eelnevast eristusest näiteid, kuid neid iseloomustab keskmisest kõrgem vastutustundlikkus. Pööratakse rohkem tähelepanu tööjõu eetilisele kohtlemisele, tootmisefektiivsusele, toodete taaskasutusele, materjalide ja värvide naturaalsusele ja isegi eetilisemale toodete reklaamile ja müügile. Sellised tooted ei tekita nahaärritusi, lubavad kehal loomulikult hinagata ja näevad lisaks ka väga ilusad välja. Ökotooted sobivad hästi lasteriieteks, allergikutele, ööriieteks, koduriieteks ja tegelikult kõigeks muuks.

Hea on tõdeda, et rohemeelseid tooteid leidub juba kaubanduses laias valikus ja konkureeriva hinnatasemega ning neid tuleb üha juurde.

Loodan, et see pisike ülevaade aitab sul orienteeruda lihtsamalt valitsevas toodete virvarris.
Kui soovid veel suuremat selgust toodete omaduste ja valiku osas, siis saada meile oma küsimused teele.