Nii jõulude kui ka jõulupaberite juurde peab kuuluma metsik või naturaalne element: olgu selleks kuuseoksad, takune pael või Kraft paberid. Kuid sama tähtis jõuluatmosfääri looja on intensiivsed värvid, valgus, sära, pidulikkus ja ülevus. Selles loos võtame vaatluse alla kõige jõululikumad paberid ja kombineerime neid põnevate trükiefektidega!  

kraft paberid ja toonid

Meile võib tulla üllatusena Kraft paberite mitmekülgne valik: vahelduvad heledusastmed, värvitoonid, mustrid, siledusastmed, paksused. Esile tõstaks vähemalt kaks: põnevad täkumustriga paberid ja kuldse helgiga naturaalkartong Kraft.  

Kraft paberid on menukad eriti kahel põhjusel! Esiteks, kuna nende heledapoolsem taust on hästi kombineeritav jõululike värvidega: punane, ploomililla, tumeroheline jt. Teiseks on Kraft paberitel piisavalt iseloomu, et neid kombineerida lihtsalt ühe värvi trükiga, näiteks musta või valgega. Tõepoolest, valgega trükk näites UV või siiditrükis Kraft paberitele annab super kauneid tulemusi!

Traditsiooniliselt meisterdatakse Kraft paberist pakkepabereid, kinkepakendeid, ümbrikuid, silte, jõulukaarte, jõulumenüüsid ja kalendreid. Siinkohal toob hingerahu asjaolu, et Kraft paberite koostisosad on peaaegu täielikult taaskasutatavad ja tegu on väga vastupidava paberiga.

värvilised disainpaberid

2021. aasta värvitrende iseloomustavad märksõnad: pastelne, soe, elujõuline, tuhm, naturaalne ja isikupärane. Imekaunid värvitoonid on peamine põhjus, miks värvilised disainpaberid meie pilku püüavad!

Värvilised disainpaberid sobivad kokku minimalistlike kujundustega, kuna paber loob suurema osa visuaalist. Veel võib lisada trükistele efekti stantsimise (erikuju, erikujulised objektid, sisselõiked, sooned) või eritrükiga (metallik ja pantoone toonid, 3D-lakk või valge).

Disainpaberitest valmistatakse ka jõulukaartidele ümbrikuid, millele võib trükkida või lisada täiendavalt paberivöö.

jõululikud valged paberid

Vahest kõige jõululikumad paberid on tekstuuri või mustriga, mis seonduvad meile lumega: sätendav lumi, metsik lumi, pudrune lumi või õhuline lumi. Kind stuudios võib edukalt trükkida ka ülimetsikutele paberitele: tekstuursed paberid, paksud kartongid, õhukesed siidipaberid, purused paberid või ebatasase pinna ja äärtega paberid. Veel aitavad luua valgete paberite eri toonid trükistele omanäolist tausta: helehall, õrnkollane, soe valge, puhas valge jt.

Valgele paberile on ideaalne trükkida värviliselt CMYKis, pantoone toonidega, kuldsega või metalliktoonidega (roosa, tumesinine jt). Jõulud toovad meelde kaunid traditsioonilised vintage postkaardid, kus Idülliline jõulugraafika trükitakse paksule kartongile või papile. Kummardus siinkohal Supelsaksad kohvikule, kust on võimalik Vintage postkaarte endale osta.

Jõuluutrükised on suurepärane võimalus jagada tänulikkust, häid soove, hoolida või luua jõululik atmosfäär.  
Saada meile enda jõulusoovid teele!