rõivabränd Neutral panustab eetilisse tootmisesse

Taani rõivatootja Neutral omab kuut keskkonnasertifikaati, mis lubavad, et nende tooted on valmistatud kõrgeimate sotsiaalsete, eetiliste ja keskkonnaalaste standardite kohaselt. Kõik kuus keskkonnasertifikaati on rahvusvaheliste sõltumatute organisatsioonide poolt määratud ja kontrollitud.

GOTS – jätame kemikaalid tootmisest välja

Tõendab, et tootmises kasutatud puuvill on 100% orgaaniline.

Global Organic Textile Standard (GOTS) on tunnustatud kui maailma juhtiv orgaanilistest kiududest valmistatud tekstiilide töötlemisstandard. Control Unioni poolt kontrollitud GOTS sertifikaat määratleb kõrgetasemelised keskkonnakriteeriumid kogu orgaaniliste tekstiilide tarneahelale.

Ühtlasi tähendab see, et puuvilla kasvatamisel kasutatakse kemikaalide asemel bioloogilisi väetiseid ja vihmausse. Selle tulemuseks on puhtamad jõed ja põhjavesi, rikastatud bioloogiline mitmekesisus ja mürkide vaba töökeskkond. Sel viisil saadakse kvaliteetset puuvilla!

EU ECOLABEL – vähendame, anname ringlusesse, taaskasutame

Tõendab, et riided on valmistetud võimalikult väikse mõjuga keskkonnale.

Ametlik ELi märgis rohelisemate toodete jaoks. Ökomärgisega toodetel on suhteliselt tagasihoidlik mõju õhule, veele, pinnasele, kvaliteedile, loodusvarade tarbimisele, globaalsele soojenemisele ja bioloogilisele mitmekesisusele. Tooted peavad läbima ranged keskkonnasobivuse testid, mille tulemusi kontrollib sõltumatu asutus.

Näiteks Neutral puhastab ja taaskasutab reovett ning vähendab ja taaskasutab ka jäätmeid. Lisaks kasutavad nad tootmisel keskkonnasõbralikke värvaineid ja uuendavad pidevalt rõivaste valmistamise meetodeid.

FAIRTRADE – ei ole heategevus, vaid õiglane kauplemine

Tõendab, et puuvilla kasvatavad põllumehed saavad enda töö eest õiglast tasu.

Fairtrade märgis on sõltumatu garantii, et selle toote puuvill on sertifitseeritud vastavalt rahvusvahelistele Fairtrade standarditele. Veel tõendab märgis, et Neutrali puuvilla kasvatavad põllumehed saavad oma põllutööde ja saaduste eest õiglast hinda, mis lubab neil investeerida parematesse tööriistadesse ja saata oma lapsed kooli.

NEUTRAL RESPONSIBILITY – roheline energia on hea valik

Tõendab, et Neutrali tootmisrajatised töötavad taastuvenergial.

Neutrali tootmine töötab taastuvenergial, millega aitab Neutral rõivaste valmistamisega kaasa puhtama keskkonna loomisele ja võitleb kliimamuutustega. Taastuvenergia kasutamisega aitab Neutral vähendada CO2-heiteid.

Tootmisest ülejääv energia suunatakse teistesse lokaalsetesse võrkudesse.

SA8000 – veendume, et töötjatega on kõik hästi

Garantii, et vabrikutes kehtivad rahvusvahelised inimõiguste normid.

SA8000 põhineb rahvusvaheliste inimõigusnormide põhimõtetel. See mõõdab ettevõtete tulemuslikkust kaheksas võtmevaldkonnas: lapstööjõud, sunniviisiline töö, tervis ja ohutus, vaba ühinemine ja kollektiivläbirääkimised, diskrimineerimine, distsiplinaartavad, tööaeg ja hüvitised.

ÖKO-TEX 100 – kanna toodet südamerahuga

Garantii, et toode on 100% kahjulike ainete vaba.

Öko-Tex Standards 100 kontrollib kahjulike ainete mõju inimesele töödeldud tekstiilides. Oeko-Tex märgis garanteerib, et valmistootetes pole ohtlikke kemikaale ja muid kahjulike ained. Nii on Oeko-Tex lõplik garantii, et Neutral-i riided on puhtad ja kandmisvalmis. Neutrali tooteid ei pea enne kandmist läbi pesema.

Tõsi – need keskkonna sertifikaadid ei päästa veel maailma aga vähemalt on nii eetiline ja mõistlik toimida. Neutrali toodete ja sertifikaatidega saad lähemalt ja põhjalikumalt tutvuda KIND stuudios Telliskivi 60a/2.