värvikirev lasteraamat

Saime kaasa lüüa arendava lasteraamatu disainimisel ja tootmisel. Autor Anneli Jaeger kirjutas vahva ja õpetliku raamatu “Vigurike mõtlusmatk,” ning mille illustreeris Triinu Noormets. Raamatust leiab teemasid, mida saab lastega koos arutada ja, mis paneb neid mõtlema, kuidas oma hirmudega toime tulla. Miks me tujutseme ja, kuidas hiljem vabandust paluda. Anneli jaoks on sellised sotsiaalsed oskused olulised ja ta usub, et saab ka teistele peredele selle raamatuga toeks olla.

Raamatu kokkupanemisel pidime silmas pidama mitmeid faktoreid. Kuna tegemist on ikkagi lasteraamatuga, siis raamatukaaned pidid saama vastupidavad, et lugemisrõõmu jätkuks ka järgmistele põlvedele. Seetõttu otsustasime kaaned kaitsta õhukese laminaadiga, kuid viimistleda pehme sametise efektiga. Soovisime, et raamat jätaks käes hoides lapsele hea tunde, kuid illustratsioonid kaanel oleksid kaitstud tugevamate vigastuste ja plekkide eest.

Kaane ja tiitellehe paberiks valisime rõõmsa maisi kollase tooni Kaskadilt, mis sobis illustratsioonidega imeliselt.

Lood ja pildid trükkisime offset tehnikas Munken Lynx paberile. Paberi naturaalne ja veidi kahvatu toon oli suurepärane vundament, mis ühes illustratsioonidega lõi nostalgilise atmosfääri.

Raamatuid trükiti 500 tk ja vahvaid Vigurike võib kohata ka suuremates raamatupoodides nagu Rahva Raamat või Apollo!

loe rohkem