Kui keegi palub sul disainida maailma kõige erilisemat kalendrit, siis võib see ülessanne panna ka kogenud disaineri natuke muretsema. Meil tuli kujundada LTH Baasile laevandusega seotud seinakalendrid, mis oleksid ainulaadsed ja võidaksid südameid.

Disaini protsessi alguses riietasime kruiisilaevu Eesti rahvusmustrite ja pitsidega, kuid see tundus rohkem meeldivat LTH naisliikmetele. Töötasime kujundusega edasi ja jõudsime kandva ideeni meresõidukitest, mis külastavad erinevaid linnu ja paiku. Kalendrikuudel said vahelduma meresõidukid, linna- ja merevaated ning meresõidukite mehaanilised osad – ankur, mootor jt.

Loodud illustratsioonidest meeldis meile kõige enam graafika purjekatest linna lähedal, mille põhjal kujundasime kalendri juurde kuuluva purjeka detaili. Tundsime, et sellest võiks saada mereteemaline mälestusese, mida võiks saada ka kalendrist eraldi kasutada. Nii kujundasime purjeka reljeefse kleebisena, mida on lihtne kinnitada erinevatele pindadele – läpakad, laualambid.

Kalendrid trükkisime kahepoolsena, et vähendada trükitavat massi 100%. Lisaks asendasime kalendripäises traditsioonilise spiraali ja riputuskonksu lihtsalt stantsitud auguga, mille abil saab kalendri riputada seinale. Tea, et riputusauku on võimalik samuti kujundada erineva kuju ja suurusega – merelaev, taevatäht.

Kalendritele läks palju infot (illustratsioonid, lipud, logo) ja samas pidi olema teda mugav reisile kaasa võtta või postiga saata.  Tegime kalendrid ruudu kujuga ja A3 suuruses, et info oleks seinalt hästi jälgitav, aga samaks mahuks kalender ka käsipagasisse.

LTH Baasi tegevjuhi kommentaar valminud projektile: „Ma ei ole nii andekaid kujundajaid varem kohanud!“